Meist

Notebooks.ee puhul on tegu kontseptsioonfirmaga, mis töötab selle nimel, et tuua meie klientideni maailma parimad hinnad ja pakkumised. Me ei ole siin, et tegeleda laisa vahendusfirmana, proovime luua oma klientidele juba väärtust meie enda sisseostuprotsessis ja hilisemas müügiprotsessis suudame pakkuda ka asjalikku tootetuge. Vastame oma olemuse selgitamiseks tüüpilisematele küsimustele.

Kes me oleme?

Oleme 2005. aastal asutatud firma, mis alustas IT alal 2010. aasta alguses. Pärast seda oleme jõudsalt kasvanud - aastal 2011 avasime esimese kontori Tallinnas, mis jäi juba mõne kuu möödudes kitsaks ning liikusime edasi suuremale pinnale, millest nüüdseks välja kasvanud esindussalong. Vanalinna veerel asuvasse salongi on lihtne tulla autoga, jalgsi või ühistranspordiga. 2012 aasta alguses avasime esinduskontori Läti pealinnas Riias. Loomulikult on kasvanud ka kollektiiv. Usume, et laienemise on võimalikuks teinud peale turu parimate hindade ka siiras püüe oma kliente ning nende vajadusi tundma õppida.

Miks me teeme?

Jälgida turul toimuvat, tunduvad kvaliteetse IT-tehnika hinnad kõrged ja paljudele kättesaamatud. Kasutajad soetasid enda teadmatuses ebakvaliteetset kaupa (näiteks arvutid, milledel esines tüüpviga), leidsime inimestepoolseid kaebusi erinevatest kohtadest. Antud juhtumid julgustasid alustama ettevõtlusega eesmärgiga tõsta klientide teadlikkust samalaadsete probleemide ennetamisel. Lisaks sellele avastasime, et paljud väikeettevõtted ja kontorid on jäetud pärast tehnika ostu omapead ning neid kummitavad samasugused mured nagu jaekliente. Teeme omalt poolt pidevalt tööd, et sooritada eksimused enne, kui meie kliendid, ning nendest õppida. Loodetavasti aitab see vältida libastumisi tehnika ostmisel ja muudab tehnikamaailmas orienteerumise lihtsamaks ning arusaadavamaks. Suurematele firmadele tahame pakkuda mugavat teenust, millega kärpida rahalist kulu oma IT-inventarile ja mugavust kõikide toimingute sooritamisel kontorist väljumata.

Kuidas me teeme?

Üldjuhul kohalikud IT riistvara- ja tarkvarapakkujad toetuvad kohalikele hulgiladudele, mis paiknevad Baltikumis. Meie üritame tarnida enamus pakutavast kaubast otse suuremate tootjate käest, investeerides pidevalt konkurentsivõimelisse laoseisu. See omakorda loob soodumuse olla klientide suhtes paindlik nii tootevaliku kui ka hinnapoliitika osas. Hinnatundlikul Eesti turul ongi meie peamiseks trumbiks soodsam hinnakujundus ja kvaliteetsem tooteliin. Paljud kliendid peavad isegi tähtsamaks hilisemat järelteenindust ja garantiid. Võime lüüa rusikaga rinnale ja öelda, et oleme konkurentidest ka siin sammu ees. Tihtilugu lahendame pisemad asjad samal päeval või järgneval tööpäeval. Lisaks vahendame ise garantiid, kasutades selleks tootjapoolseid garantiiesindusi. Kuid nagu mainitud, omame kompetentsi ja lahendame väiksemad probleemid kliendi juures kohapeal või meie kontorites Tallinnas, Tartus ja Riias. Erinevalt hulgiladude peegeldajatest ei saada me garantiid vajavat seadet hulgimüüjale, kes saadab selle omakorda tootjale - sellepärast on meie garantiiteenindus tunduvalt kiirem, kvaliteetsem ja tagasisidet omav. Seega ka garantiiprobleemide lahendamisel täiendame oma kogemustepagasit ning oskame hoiatada probleemide eest ning ennetada ebakvaliteetse seadme ostu. Usume meie poolt soovitatud toodete vastupidavusse ning võtame probleemide korral vastutuse. Lisaks tunneme oma kliente personaalselt, mis võimaldab meil inimestega teha koostööd ladusamalt ja kiiremini.

Kellele me teeme?

Hetkel on Notebooks.ee peamisteks klientideks pigem väikse ja keskmise suurusega ettevõtted. Samas võib leida meie klientide alt ka erinevaid oma valdkonna turuliidreid Eestis nagu näiteks IT firmad Playtech ja Iceifire, tööstusettevõtted LTH-Baas, Favor ja paljud teised. Oleme suutnud võita ka mitmete kohalike omavalitsuste usalduse.

Püüame keskenduda hoolikalt ka jaekliendile, kes pole nii rikas, et osta võimalikult odavat asja. Erakliendi teadmiste kasv ja põhjalikum analüüs enne ostu on viinud selleni, et ostetakse pigem kõrgema järelturuväärtusega korralikumaid tooteid. Jaeklientide paremaks teenindamiseks oleme avanud salongi, kus saab paljude erinevate sülearvutitega lähemalt tutvuda ja nõu küsida. Kui aga leitakse mujalt parem hind, vaatame üle ja teeme parema pakkumise.

Kuhu tahame jõuda?

Meie sooviks on kasvada mõõdukalt, nii et me ei läheks vastuollu oma varasemate traditsioonidega ja kasv ei tuleks olemasolevate klientide heaolu arvelt. Soovime ka edaspidi tegeleda klientidega personaalselt ning nende vajadusi arvestades pakkuda välja parimaid lahendusi. Kliendi tundmine muudab tunduvalt sujuvamaks ning toredamaks ka tugiteenuse pakkumise, sest oleme juba varasemalt vajaliku eeltöö teinud. Olles arvatavasti parima järelteenindusega firma, tahame selleks ka jääda.

Ambitsioon on kasvada järgnevate aastatega Eesti IT turul ja laiendada tegevust ka Lätis, kus soovime saavutada müügimahtude kasvu vähemalt 1/3 tasemele võrreldes Eestiga.

Eesmärgiks on leida koostööpartnereid nii suuremate kui väiksemate ettevõtete seas, kelle kulutusi IT-le üritame kärpida ja erinevaid järelteeninduse olukordi mugavamaks muuta.

Ära ei ole unustatud ka jaekliente, kelle jaoks on loodud korralik veebipood. Toodetega saavad inimesed tutvuda virtuaalselt kodulehel ja reaalselt salongides.

Kuidas panna meid proovile?

Loodetavasti tundub, et võiksime olla Teie tegemiste juures abiks. Meiega saab sõbrustada telefoni ja e-posti teel või külla tulla. Andke meile võimalus muuta Teie suhted tehnikaga paremaks! Oleme kindlad, et aitame oma tegevusega säästa materiaalselt ja pakkuda ka konkurentsivõimelist ning mugavat teenust.

Jääme ootama Teiepoolset kontakti ja hilisemat koostööst tekkivat rahulolu.

Täname!

Notebooks.ee meeskond